Opinie uczestników

Zosia

School of Life saves lives. Moje też uratowało. Nie jestem w stanie nazwać tego, co mi się podobało najbardziej, ponieważ podobało mi się wszystko. Dostałam wsparcie, zrozumienie, nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczęłam kochać bycie sobą. Dzięki programowi School of Life czuję, że mam wpływ na swoje życie, a co najważniejsze mam odwagę walczyć o to, czego pragnę. Gdyby to ode mnie zależało programy „gap year” byłyby obowiązkowe. Chciałabym, żeby więcej młodych ludzi mogło przeżyć to, co ja, ponieważ moje życie dzięki temu doświadczeniu będzie już tylko lepsze. Doświadczenie “gap year” uskrzydla.

Alicja

Program dał mi większą samoświadomość siebie i tego, że trzeba siebie stawiać na pierwszym miejscu i umieć o siebie zadbać. Dzięki programowi wiem czego chcę od życia, jakie mam cele, w czym zawodowo jestem dobra i jakie są moje mocne strony. Mogłam się tego dowiedzieć przez różne zadania, projekty, w których uczestniczyłam w ciągu ostatnich miesięcy. Mogłam przyjąć różne role i poeksperymentować, żeby lepiej poznać siebie. Indywidualne sesje coachingowe również pomogły rozpracować wiele zamrożonych we mnie kawałów, które były dla mnie blokerami w działaniu.
Program daje bezpieczną przestrzeń do potykania się, ale i zarazem kadra z SOL’u wyciąga do Ciebie pomocną dłoń i pomaga się podnieść oraz zalewa Ciebie dużą ilością empatii, zrozumienia i miłości. Gdzie po raz pierwszy możesz zdjąć z siebie wszystkie maski, jakie dotychczas musiałeś nałożyć na siebie, żeby przetrwać. Teraz możesz odradzać się na nowo i być sobą. Tak jest właśnie ze mną. Program nadal trwa, procesy zmiany nadal we mnie zachodzą. A ja czuję, że rosną mi duże skrzydła mocy i lecę. Kończę studia z informatyki, rozkręcam swój startup związany z branżą kosmetyczną i świadomie wchodzę na rynek pracy, tak aby wybrać pracodawcę, który podziela moje wartości.

Przemek

School of life jest programem, który zapoczątkował kilka zmian w moim życiu. Kilka albo raczej tak wiele, że nie jestem w stanie wypisać ich wszystkich, po prostu stały się dla mnie czymś normalnym, więc podzielę się tymi które są dla mnie najżywsze. Zacznę od tego, że wiem co robię, jak i dlaczego. Według mnie był to pierwszy czynnik, który pozwolił mi zacząć tworzyć swoją drogę. Mam teraz jasność w jakim miejscu się znajduję i gdzie idę. Zyskałem ogromną otwartość na nowe doświadczenia i poglądy. Dzięki temu, czuję, że każdego dnia uczę się i odkrywam coś nowego. Zacząłem pracować dla siebie. Nie dla wzorowej oceny, zdanej sesji, czy dobrej przyszłości. Tu pojawiła się spora przeszkoda. Do tej pory wszystko robiłem bo ktoś tego ode mnie oczekiwał, albo dlatego, że sam uważałem, że tak „należy”. Tą przeszkodą była motywacja. Nie musiałem nic robić, chyba pierwszy raz w życiu. Dzięki narzędziom, które dostałem podczas warsztatów nauczyłem się pracy z samym sobą. Jestem ze sobą szczery, jeśli nie chcę czegoś robić, zamiast robić słabo nie robię tego wcale, jeśli chcę coś zrobić, nie ma dla mnie żadnych przeszkód, mam dużo więcej energii i chęci żeby to robić. Dowiedziałem się wielu cennych faktów z komunikacji bez przemocy, komunikowania swoich potrzeb i słuchania potrzeb innych. Rzeczy o których pisałem są związane z rozwojem osobistym, ale dla mnie mają ścisły związek z moją twórczością. Rozumiem jak stworzyć swoją własną trwałą drogę i myślę, że o tym jest ten program. Nie da Ci rozwiązania, da Ci narzędzia żebyś sam je znalazł, jeśli masz wystarczająco dużo odwagi.

Daniel

Program, w którym uczestniczyłem, dał mi dużo większą perspektywę na ścieżki, którymi mogę podążać. Daje mi także pewność siebie i swoich wyborów, aby to podążanie było jak najbardziej efektywne. Dzięki programowi uzyskałem bardzo dużo wiedzy na temat pracy z ludźmi i przywództwa, a także masę porad i wskazówek, które mogę stosować w życiu prywatnym. Jednocześnie zostawiłem za sobą niektóre ograniczenia, które jak się okazało, sam sobie narzucałem. To wszystko daje mi ogromne możliwości dalszego rozwoju i kreowania swojej życiowej drogi. Najbardziej jednak zaskoczyło mnie, jak niewiele wiedziałem pomimo wcześniejszych doświadczeń i jak niezmiernie dużo mam/y jeszcze do odkrycia.

Janek

Zyskałem wiele biznesowych umiejętności, zdobyłem pracę jako Project Manager w wymarzonej firmie. Ale najważniejsze, że zaczynam rozumieć co daje mi odpowiedzialność za siebie samego i kontakt ze sobą samym.

Hellen

Program School of Life jest dla mnie jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu. Natrafiłam na niego w momencie, gdy nie wiedziałam dokąd mam zmierzać i czego tak naprawdę chcę. W Programie „dostałam pozwolenie” na tą niewiedzę, czyli zostałam zaakceptowana taka, jaka jestem i dzięki temu nauczyłam się też sama siebie akceptować. Podczas warsztatów nabyłam wiele umiejętności, które wzmocniły mnie wewnętrznie. Jestem teraz bardziej stabilna, obserwuję swoje emocje i traktuję je jako informację o tym, co się we mnie dzieje, nauczyłam się dbać o swoje potrzeby i zrozumiałam, że one są ważne, nie mniej niż potrzeby innych. Dzięki odkryciu NVC (komunikacji bez przemocy) lepiej dogaduję się z ludźmi i łatwiej jest mi ich zrozumieć. Zdobyłam też oczywiście dużo „twardych umiejętności” jak tworzenie własnej firmy, autoprezentacja, budowanie marki osobistej, które są cennym dodatkiem, ale jednak najważniejsza zmiana zadziała się w moim sercu i umyśle.
School of Life jest szkołą, o której zawsze marzyłam. Można powiedzieć, że jest to rekonwalescencja po ciężkich 12 latach tradycyjnej szkoły, która zostawia w człowieku głębokie rany. SOL opatruje te rany z matczyną opiekuńczością i umiejętnie rehabilituje. Pomaga skleić połamane poczucie własnej wartości i samoakceptację, oczyszcza z poczucia winy. Dzięki programowi jestem bardziej świadoma tego, co robię i swoich wyborów. W końcu czuję, że naprawdę jestem dorosła. Zrozumiałam, że jestem ważna. Spotkałam tu ludzi, którzy tak jak ja, nie chcą podążać za tłumem, tylko wyznaczać swoją własną ścieżkę. Polecam ten program każdemu, kto także tego pragnie. Każdemu, kto potrzebuje akceptacji, wsparcia, zmiany. Tak naprawdę ciężko jest opisać doświadczenie tego Programu, to trzeba przeżyć samemu.
Każdy człowiek ma swój życiowy kompas w samym środku własnego serca, więc nikt nie może go nikomu dać. Ale School of Life przypomina o tym, gdzie on jest i podpowiada jak się nim posługiwać. Dlatego to doświadczenie jest takie cenne. Mam dzięki niemu lepszy kontakt z samą sobą, wiem czego chcę i czego potrzebuję. Jestem szczęśliwsza.

Karolina

Udział w Programie przypomniał mi jak ważne jest to co czuję i myślę. Dzięki temu znalazłam czas i przestrzeń dla siebie. Dzięki narzędziom, które dostawaliśmy na wyjeździe udało mi się realniej zobrazować własne oczekiwania względem siebie samej, pracy, i społeczeństwa które mnie otacza. Najmilszym i najbardziej ważnym dla mnie 'wrażeniem/wydarzeniem' w projekcie był wyjazd i spotkania grupowe. Na wyjeździe znalazłam czas dla siebie, swoich emocji i cząstki tego co kiedyś zostało przeze mnie zaniedbane. Wyjazd zmotywował mnie do zmian w moim życiu. Natomiast spotkania grupowe uświadomiły mi, że moje obawy czy lęki są całkowicie naturalne :). Poleciłabym Program ze względu na atmosferę i przestrzeń która pozwala otworzyć się na siebie i na innych ludzi. Za dobre rady i motywację. I przede wszystkim za pomoc w ukierunkowaniu.

Kasia

W trakcie Programu uczyłam się siebie, poznawałam wspaniałych ludzi i byłam nieustannie inspirowana do podjęcia nowych wyzwań. Dzięki temu odkryłam nie tylko, co mnie naprawdę kręci, ale też miałam odwagę wreszcie tego spróbować! Program składał się z pracy w małej i większej grupie rówieśników, wyjazdu integracyjnego, warsztatów grupowych i sesji indywidualnych. Celem programu jest rozwój osobisty uczestników i pomoc im w odnalezieniu się na rynku pracy. Brzmi znajomo? Otóż nie. Ten Program był zupełnie wyjątkowy – nie spodziewałam się, że po jego zakończeniu tak wiele zmieni się w moim życiu. Został zaprojektowany tak, aby uczestnicy mogli pokierować swoją karierą i życiem na własnych zasadach. Na warsztatach otrzymałam konkretne narzędzia, które pozwoliły mi poznać wartości, którymi chcę się kierować w przyszłości. Zidentyfikowałam bariery i przekonania, które powstrzymują mnie przed pójściem naprzód. Poznałam wspaniałych ludzi, na których wsparcie mogę liczyć również po zakończeniu. Zrozumiałam swoje słabe strony i doceniłam mocne. Wiem, w jakim kierunku, chcę się dalej rozwijać. A dzięki spotkaniom indywidualnym zaprzyjaźniłam się z sobą. To nie wszystko: jeszcze zmieniłam pracę i zaangażowałam się w innowacyjny, dziewczyński projekt. Polecam ten Program z lekkim sercem. To naprawdę mądry coaching, prowadzony w aurze pełnego zrozumienia, zdrowego dystansu i humoru. Nie wahaj się, czy warto zadbać o swój najważniejszy projekt: jakość i satysfakcję z własnego .

Dominik

Udział w programie był dla mnie doświadczeniem przełomowym. Było to pierwsze miejsce tak bardzo nastawione na rozwój zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny oraz poznawanie siebie w którym, spotkałem się z tak dużym zrozumieniem, akceptacją i indywidualnym wsparciem dla każdego. Ponownie odkryłem swoją pasję jaką jest nauka i ogromna chęć poznawania siebie i świata. Odpowiedziałem sobie na pytania które mnie nurtowały: Kim jestem? Co teraz jest dla mnie ważne? Co sprawia, że jestem szczęśliwy? Co mnie napędza i daje mi siłę do działania? Dostałem niezliczone narzędzia które pomogły mi w lepszym zrozumieniu siebie i otaczającego mnie świata. Korzystając z nich poznałem swoje mocne strony i sposoby jak je rozwijać. Dzięki temu wiem, czym mogę się podzielić ze światem i jak to zrobić. Podczas programu zawsze czułem się wysłuchany, dzięki czemu rozwinąłem swoją umiejętność komunikacji. Nauczyłem się słuchać z pełną empatią oraz lepiej komunikować to co mam do przekazania. Ta umiejętność i wiedza jak ją rozwijać pozwoliła mi na lepsze zrozumienie potrzeb swoich oraz innych ludzi. W trakcie wyjazdu i licznych warsztatów, odkryłem to co jest dla mnie ważne. Miałem miejsce i czas do tego, żeby zajrzeć w głąb siebie i ujrzeć to czego nie dostrzegałem wcześniej. Zrozumiałem jak ogromny mam wpływ na rzeczywistość i jak wiele możliwości przede mną stoi. Program pomógł mi je zauważyć, uwierzyć w ich realizację i sięgnąć po te które wybrałem. W trakcie tworzenia grupowego projektu lepiej poznałem siebie, stawiałem się w sytuacjach w których widziałem jak na dłoni to w czym jestem naprawdę dobry i co daje mi wewnętrzne spełnienie. Nauczyłem się lepiej współpracować w grupie i wykorzystałem w praktyce umiejętności których nabyłem. A wszystko to w pełnym wsparciu ze strony mentorów.To czego doświadczyłem i nauczyłem się podczas tego programu oraz ogrom zmian które nastąpiły, sprawia, że zbudowałem fundamenty na których będę opierał moje kolejne kroki w życiu. Uważam, że każdy, kto pragnie zbudować szczęśliwe życie pełne pasji, radości i spełnienia powinien dać sobie szansę na stworzenie takiego życia. A taką właśnie możliwość daje ten Program.

Tamara

Program TO POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI. Udział w projekcie był dla mnie wspaniałą przygodą, podróżą w głąb siebie. Dzięki mentorkom i ich metodom udało mi się pogłębić samoświadomość, porozmawiać ze sobą i przyjrzeć się swoim słabym oraz mocnym stronom. Ale to, co moim zdaniem jest najważniejsze w projekcie to ludzie, których mogłam dzięki niemu poznać. Rozmowy o doświadczeniach, poglądach, sposobach patrzenia na świat, które każdy z nas wniósł, pozwoliły mi na refleksje o mnie samej, o tym jak funkcjonuje zarówno w dużej grupie jak i wśród najbliższych mi osób. Myślę, ze między nami – uczestnikami zawiązała się niesamowita więź a przez to wspaniale, bezpieczne miejsce do pracy nad sobą.

Dominika

Udział w Programie otworzył mi drzwi do mojego wnętrza : odkryłam w sobie twórczy potencjał, który dotychczas czekał niezauważony w cieniu. Nauczyłam się, że nie dzięki rygorze i dyscyplinie, ale trosce i akceptacji możemy wydobyć z siebie najszlachetniejsze piękno, którym możemy podzielić się ze światem. Program został tak przygotowany, że dał szansę osobom z bardzo różnymi aspiracjami zawodowymi odnaleźć wspólny punkt porozumienia i poczuć wspólnotę z innymi, na pozór obcymi sobie ludźmi. Podczas zajęć grupowych dostaliśmy wachlarz rozmaitych ćwiczeń rozwojowych. Uświadomiliśmy sobie, że praca nad zrozumieniem rynku pracy i odkryciem swoich kompetencji jest nierozerwalnie związana z rozwojem osobistym. Musieliśmy najpierw zadać sobie pytania : „do czego dążę w życiu' co sprawia, że jestem szczęśliwy/a” „co w sobie cenię, jakimi wartościami się w życiu kieruję” itd. by móc dowiedzieć się co w rzeczywistości sprawi, że będziemy zadowoleni z życia zawodowego. Poznałam wspaniałych ludzi w moim wieku, którzy tak jak ja chcieli dowiedzieć się o sobie czegoś więcej – podczas wspólnych rozmów konfrontowaliśmy ze sobą nasze marzenia i smutki, aspiracje zawodowe i związane z nimi lęki. Ważnym dla mnie elementem programu były indywidualne konsultacje coachingowe. Pracowaliśmy między innymi nad rozpoznaniem swoich celów życiowych, związanym z nim poczuciem sensu czy tak ważnym dbaniu o własne potrzeby. Prowadzące Program dzieliły się z nami nieskończonymi pokładami otwartości, wyrozumiałości i szczerej chęci pomocy. Dzięki nim mogłam się poczuć pewnie, wiedząc, że mam się na kim oprzeć i kogo złapać za rękę, idąc stromym górskim szlakiem. To wszystko sprawiło, że z wątpliwie spoglądających w przyszłość stawaliśmy się w pełni świadomymi swoich potrzeb i kompetencji osobami. Polecam szczerze ten Program, pomoże on każdemu nabrać wiatru w żagle!

Harmonogram zjazdów i wydarzeń

Miejsce realizacji programu

Płatność

Rekrutacja

Zapisz się na nasz newsletter!


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Life Leaders w celach marketingowych - tzn. w celu przesyłania mi informacji o organizowanych lub współorganizowanych działaniach rozwojowych i inicjatywach społecznych.